Wózki i foteliki

Gdy spodziewamy się dziecka i nadchodzi czas przygotowania wyprawki, podstawowym pytaniem jakie sobie zadajemy to- jaki wybrać wózek? Aby dokonać zakupu, musimy się zastanowić czego oczekujemy i jaki model będzie dla naszych potrzeb najbardziej odpowiedni. Na rynku znajduje się wielu producentów wózków i każdy z nich oferuje najnowsze ulepszenia...

Gdy spodziewamy się dziecka i nadchodzi czas przygotowania wyprawki, podstawowym pytaniem jakie sobie zadajemy to- jaki wybrać wózek? Aby dokonać zakupu, musimy się zastanowić czego oczekujemy i jaki model będzie dla naszych potrzeb najbardziej odpowiedni. Na rynku znajduje się wielu producentów wózków i każdy z nich oferuje najnowsze ulepszenia i rozwiązania. Generalnie podstawowym zadaniem wózka jest przewieź dziecko z miejsca na miejsce. Największa popularnością cieszą się wózki wielofunkcyjne tak zwane 3  w 1. W skład takiego zestawu wchodzi: wózek spacerowy, gondola i fotelik samochodowy. W gondoli przewozimy dziecko do ok 6 miesiąca życia, gdy tylko nasz maluszek potrafi siedzieć, montujemy na stelażu spacerówkę, aby dziecko mogło podziwiać otaczający je świat. W sklepie eBomba znajdziecie wózki bliźniacze i spacerówki. Bardzo dobrymi opiniami użytkowników cieszą się wózki Jane i Graco. Jane to firma stawiająca na pierwszym miejscy komfort dziecka. Tkaniny użyte do produkcji wózków są najwyższej jakości. Rozwiązania techniczne zastosowane w wózkach Jane to między innymi: stelaż składany w pół z mechanizmem zabezpieczającym, kompatybilność z większością gondol i fotelików samochodowych, regulowana rączka, regulowane oparcie, samonastawne koła z mechanizmem blokady, koła z łożyskami kulkowymi. Te i wiele innym rozwiązań posiadają wózki które są godne polecenia a są nimi, Jane Cross Reverse, Jane Muum Reverse, Jane Rider Reverse.

Kolejnym producentem wózków wykonanych w najwyższych standardach jest Baby Jogger. Wózek Baby Jogger City Mini to produkt bijący wszelkie rekordy popularności. Wózek City Mini  to nowoczesny, lekki wózek posiadający unikalny, opatentowany system składania Quick-Fold Technology umożliwiający złożenie wózka za pomocą jednego ruchu pociągnięcia za pasek. Wyposażony jest także w automatyczna blokadę złożonego wózka. Siedzisko dziecka posiada wielostopniową regulację, aż do pozycji leżącej. Budka posiada okienka wentylacyjne co dodatkowo podnosi komfort użytkowania. Jednak wózki Jane są dość drogimi produktami, dlatego w swoim asortymencie posiadamy tańsze wózki, ale również wysokiej jakości firmy Graco. Godnym polecenia jest wózek Graco Symbio. Wózek Symbio to kwintesencja stylu oraz funkcjonalności a dodatkowo jest bardzo lekki bo tylko 7,5 kg. Bardzo wygodnym wózkiem, który składa się jedną ręką jest Graco Mirage plus. Oczywiście w ofercie nie może zabraknąć akcesorii do wózków. W eBomba znajdziecie przede wszystkim torby do wózków, śpiworki, folie przeciwdeszczowe a także zawieszki. Jednym słowem dla każdego coś dobrego. Kolejnym dylematem z jakim borykają się rodzice, jest zakup fotelika samochodowego. Na samym początku potrzebny jest fotelik typu kołyska, który pozwoli noworodkowi na wygodną i bezpieczną pozycję podczas podróży. Tego typu foteliki przeznaczone są dla dzieci od chwili narodzin do ok 13 kg i oznaczone grupą 0/0+. Następnym etapem jest fotelik w przedziale wagowym 9-14 kg. Fotelik ten przeznaczony jest dla dzieci które jeszcze są małe i potrzebują pozycji leżącej podczas podróży. Przykładem takiego fotelika jest Jane Exo. Jednak ten model nie jest fotelikiem docelowym i po osiągnięciu odpowiedniej wagi, należy go wymienić na fotelik o dopuszczalnej wadze dziecka 15-36 kg. Tutaj za przykład należy podać fotel który zdobył 4 gwiazdki w testach ADAC, czyli Jane Montecarlo. Montecarlo charakteryzuje się nie tylko wysoką jakością wykonania, dużym wskaźnikiem bezpieczeństwa, ale także ciekawymi rozwiązaniami podnoszącymi komfort użytkowania małego podróżnika. Jednym z takich elementów są wyściełane podłokietniki czy regulowany zagłówek. 

rozwiń zwiń
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 176 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 176 elementów