Podstawowym zadaniem fotelika samochodowego jest ochrona dziecka podczas podróży. Zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym przewożenie dziecka w foteliku od dnia narodzin, do momentu osiągnięcia przez nie wzrostu 150 cm, jest obowiązkowe! Tak więc dziecko, które ma 12 lat a nie posiada wzrostu 150cm, także musi być przewożone w foteliku lub u...

Podstawowym zadaniem fotelika samochodowego jest ochrona dziecka podczas podróży. Zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym przewożenie dziecka w foteliku od dnia narodzin, do momentu osiągnięcia przez nie wzrostu 150 cm, jest obowiązkowe! Tak więc dziecko, które ma 12 lat a nie posiada wzrostu 150cm, także musi być przewożone w foteliku lub urządzeniu przytrzymującym dla dzieci. W ofercie posiadamy foteliki dopasowane do wymogów przepisów ruchu drogowego a także wymagań rodziców. Głównie to na rodzicach spoczywa odpowiedzialność związana z zakupem odpowiedniego fotelika, dlatego przy jego wyborze należy się kierować przede wszystkim, bezpieczeństwem, waga i wzrostem dziecka. Foteliki samochodowe występują w grupach wagowych od 0 do III. Sklep eBomba w swej ofercie posiada foteliki samochodowe wszystkich grup. Na początku potrzebny jest nam fotelik dla noworodka. Najmłodsze dzieci należy przewozić w fotelikach z kategorii 0 lub 0+ - czyli odpowiednio od 0-10 kg i 0-13 kg. Charakteryzują się on tym, że są w kształcie tzw. „kołyski” a montażu należy dokonać tyłem do kierunku jazdy, pasami samochodowymi lub na bazie, którą także można zakupić w sklepie. Dla najmłodszej grupy wiekowej idealnym rozwiązaniem są foteliki Jane Koss, Jane Strata i Graco Junior Baby. Kolejny fotelik powinien należeć do grupy I, która jest odpowiednia dla dzieci o wadze 9-18 kg, czyli do około 4 roku życia. W tym wypadku gorąco polecamy fotelik Jane Exo, Graco Nautilus. Natomiast grupa II i III to foteliki dla starszych dzieci, odpowiednio w przedziale wagowym 15-25 kg i 22-36 kg. Dla najstarszych dzieci polecamy fotelik Jane Montecarlo, który zdobył 4 gwiazdki w testach ADAC. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest fotelik Graco Milestone który, mieści się we wszystkich grupach wagowych i przeznaczony jest dla dzieci od narodzenia do 36 kg czyli około 12 lat. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać fotelik dla swojego dziecka. W naszym sklepie oferujemy także akcesoria do fotelików. Należą do nich: osłonki na pasy bezpieczeństwa, bazy do fotelików, folie przeciwdeszczowe i zawieszki.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla dzieci i rodziców są organizery samochodowe. Nie dość, że chronią siedzenie przed zabrudzeniami to dodatkowo w ich kieszonkach można umieścić ulubioną maskotkę, książeczką czy chusteczki. A co jeśli dziecko zaśnie podczas podróży w słoneczny dzień? Aby spokojnie mogło spać, należy zamontować osłonkę lub roletkę na szybę, wytłumi to promienie słoneczne i pozwoli na spokojny sen. Te wszystkie produkty dostępne w sklepie eBomba w zakładce akcesoria do samochodów.

rozwiń zwiń
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 72 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 72 elementów